7. Binz

LOKALIZACJA

Nadmorski kurort Binz znajduje się na wyspie Rugia, w północno-wschodniej części Niemiec, na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego, w zatoce Prorer Wieck, między półwyspem Jasmund, rezerwatem biosfery południowo-wschodniej Rugii, Granitz i wrzosowiskami. Binz i ośrodki znajdujące się w jego pobliżu – Zamek Myśliwski Granitz i Prorę – zamieszkuje obecnie 5887 osób.

WIDOKOWY CHARAKTER

Binz to największy nadmorski kurort na Rugii. Do jego terenów przynależy plaża o długości 5 km. Binz było początkowo małą wioską rybacką, jednak wraz z biegiem lat stało się popularnym, bałtyckim kurortem. To doskonała baza wypadowa dla turystów. W okolicy znajduje się wiele hoteli, domów do wynajęcia, znakomitych restauracji i kawiarni. Binz to harmonijne połączenie tradycyjnego nadmorskiego kurortu ze zróżnicowanym krajobrazem i licznymi atrakcjami turystycznymi. Liczący ponad 700 lat kurort pochwalić się może wieloma oryginalnymi willami, tętniącą życiem promenadą, niezwykłym molo i budynkami charakterystycznymi dla infrastruktury uzdrowiskowej.

ATRAKCJE

Poza oczywistą atrakcją Binz, jaką jest szeroka, piaszczysta plaża, miasto oferuje wiele  innych możliwości spędzania czasu. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech miejscowości jest jej tak zwana „kurortowa architektura”, którą wyróżniają się niemieckie ośrodki uzdrowiskowe na wybrzeżu Bałtyku.  Ponadto w Binz  znajduje się centrum sztuki, a w pobliskim Granitz – Zamek Myśliwski oraz Muzeum „Świat Wiedzy Galileo”, które jest szczególnie chętnie odwiedzane przez dzieci. Nieopodal zlokalizowana jest także Porora – monumentalny budynek o długości 2,5 km, który symbolizuje historię narodowego socjalizmu i późniejszy okres NRD. Znajduje się w nim Centrum Dokumentacji Prora oraz Muzeum Kolei i Technologii. Ponadto warto z tego miejsca wyruszyć w górę specjalną ścieżką, aby zobaczyć cały region z niecodziennej perspektywy. W Binz co roku organizowanych jest  wiele imprez kulturalnych i sportowych, takich jak Festiwal „Störtebeker”, letnie koncerty, IronMan z Rugii, konkurs pływania w Morzu Bałtyckim i krajowe mistrzostwa w siatkówce plażowej. W okolicy Binz znajduje się również wiele szlaków turystycznych i tras rowerowych, kilka placów zabaw i obszarów przeznaczonych specjalnie dla dzieci.

Legenda atrakcji

atrakcje lądowe